Blog uživatele kucir

opticke iluze v praxi (vesele)

co je život a co už ne? (myšlenka)

za předpokladu, že by se lidé rodili jakýmsi klonováním, po němž by prožili zcela stejný a identický život v rámci něhož by se naklonovali a vytvořili by tak svého potomka, byl by to stále ještě život?

zapisky 2008/2009 - obecka dvojka

moje zapisky (kvalita mizerna, pisu si jen co mne zaujme)
@ znaci otazky ktere dal minuly rok do testu (a jsou na biomedu)
lepsi je ale asi pouzit otazky i zapisky z biomedu i kdyz letos se nove par pojmu asi objevilo (treba CERM nebo jak to bylo)

Soubory: 

jeste jedna tabulka na neuro s terminy

pro zapsání klikněte na adresu: http://spreadsheets.google.com/ccc?hl=en&key=pGuw5rJWlh1RmjjgFG3w4Pw [přihlašovací jméno: fanth@email.cz a heslo: kapucino]

nejdriv nastenka spoluzaci.cz, pak diskuze na spoluzaci.cz, pak komentare v blogu a xml tabulka. osobne myslim, ze kolem sedmnacteho zari uz konecne budeme mit system sjednocovani spoluzaku pro zkousku na neurofyziologii zcela precizni.

pokud shledavate tuto formu nejlepsi, tak prosim likvidujte ostatni dohody na terminy neuro.
kdyby nekdo neumel do tehle google tabulky pridat sve pozadavky, tak sem zas normalne hodte komentar a nejblizsi znaly kolemjdouci vas tam jiste pripise.

radoby seminarka o smyslu zivota (ocenil bych leda, kdyby mi nekdo kteroukoli z nesrozumitelne popisovanych teorii vyvratil)

Tvrzení Herakleitova
v kontextu moderní doby
Seminární práce pro předmět Vybrané kapitoly z dějin filosofie

Vypracoval: Tomáš Haase

Tři Herakleitovy myšlenky mi stačily, abych pochopil smysl života. Člověk pro svůj život nepotřebuje vědět víc. Na následujících řádkách bych rád vystihl, proč mne Herakleitovy myšlenky tolik ovlivnily a proč jim věřím. Ve zkratce je to proto, že veškeré poznání v mém životě nevyvrátilo žádnou z těchto tezí a naopak si myslím, že moderní věda, po dvou tisících let od Herakleitova působení, na pravdivost jeho výroků poukazuje.