Blog uživatele Mářa

SPU - přednáška prof. D. Emerson Dickmana

Jistě jste někdo z vás zaznamenali, že minulý týden proběhla konference o dyslexii a obecně SPU. Přednášejícím byl býv. president mezinárodního svazu dyslektiků, prof. D. Emerson Dickman. Získal jsem jeho prezentaci a chci se o ni podělit s vámi, které to zajímá. Je to samozřejmě jen prezentace, ale kdybyste chtěli nějaké informace z ní dovysvětlit, obraťte se na mě nebo Ivku Rýplou, byli jsme tam. Tak pěkné počtení, je to moc zajímavé a moc americké!

Eva... eva... evaluace!

Všechny moc zdravím!
Je to stará záležitost a moje ostuda, že jsem se k ní dostal až teď, ale napadlo mě - kolik lidí je na tom asi tak stejně? Mám na mysli evaluace, tedy hodnocení výuky. Najdete to v sisu pod pojmem "anketa". Pak celkem jednoduše oznámkujete jednotlivé předměty, popřípadě k nim přidáte komentář. Komentář lze dát i k obecnému tématu stran chodu katedry nebo fakulty. Myslím, že jsme v tomto roce narazili na spoustu věcí příjemných i nepříjemných a toto je způsob, jak dát transparentně a jasně najevo, co se nám nelíbí a líbí. Prosím, kdo to ještě neudělal, evalujte! Víme, že na ohlasy od studentů u nás dají (viz změna výuky Uhláře po "pohovorech"), tak do toho, ať se věci pohnou k lepšímu!

Čokovoko versus Chlapiksxichtemvlka

Před nedávnem se tu někde objevil poukaz na magickýho rapera či kýho šlaka, co si říká ChlapíksXichtemvlka. Kdo ví, co mám na mysli, tomu se budou líbit Čokovoko. Znepokojivej mix poetiky našeho dětství, měkké brněnštiny v měkkých ženských hlasech a hip-hop undergroundu. Nikdy jsem rap neposlouchal, ale tohle je svým způsobem uhrančivý.
Koukejte a poslouchejte na www.cokovoko.cz

Hladoví proti radaru

Zajímavý komentář k radaru

Soubory: