Noam Chomsky - aktuálně

Nevím, jestli to k něčemu bude, ale Noam Chomsky se angažuje ve věci amerického radaru. Nechci sem tahat politiku, takže jen jako informaci, která by se možná mohla hodit jako přidaná hodnota u zkoušky z obecky.

http://www.nenasili.cz/cs/601_noam-chomsky

http://www.nenasili.cz/cs/1106_naom-chomsky-podporuje-hladovku-jana-tama...

Komentáře

diky!

moc zajimava informace

Zajímavý

jen si nejsem, jestli argument autoritou bude fungovat zrovna u mě :-))) Nelíbí se mi ani radar ani hladovka :-(

Hm

Vzhledem k tomu, ze s radarem nesouhlasim (ale jist kvuli tomu neprestanu), mela bych asi tahnout za jeden provaz s Noamem - ale s tim nesouhlasim zase v jine oblasti..... Aaaaach, kompromisy.... :)

V Respektu k tomuhle tématu

V Respektu k tomuhle tématu vyšel minulý týden myslím velmi povedený komentář. Čtěte na: http://studium.propsychology.cz/system/files/Scan10004.JPG

Jsem spíš pro radar, i

Jsem spíš pro radar, i když ne vyhraněně. Ale nelíbí se mi nic, co se kolem toho děje - agitace proti je strašlivá, chaotický postup vlády plný trapasů je ještě tragičtější. Naštěstí ještě neděláme to, co Poláci, kteří se strýčkem Samem licitují, kolika tanky se nechají pro základnu uplatit.

P.S.: Nepřijde vám, že takové ty tanečky kolem kuřáckého zákona nebo opičárny, jako je volení barviček na policejních autech, mají jenom odlákávat pozornost veřejnosti od důležitých věcí?

auta

Myslis, jako kdyz vyberou pro auta navrh cca za 240 tisic a pritom temer to same, jen zrcadlove otocene, jim pred tim nabidlo (tusim) postovni muzeum zadarmo? Ono to vypada jako prkotina, ale v zakulisi se skryva velmi podobny humbuk :/ aneb vsechno je to nakonec jen a jen o penezich a o korytech...

Myslím si, že se

Myslím si, že se Pandořina skříňka otevřela při řešení kauzy Čunek. Němec, Vesecká... je to síla. Někdy mám pocit, že naposledy řešil problémy státu a ne své Václav Havel. Moc si takových lidí vážím, škoda, že je jich v politice jako šafránu...Zbrojení podporuje opět zbrojení, radar antiradarový postřik na letadla a podobně, nicméně pasivita vůči globálním problémům taktéž nic neřeší.

Otevřelo se to myslím s

Otevřelo se to myslím s Grossem a na to navázaným Mrázkem, Pitterem, Krejčířem.... hů, těch je. A Vesecká a spol. jsou dalšími z krakatice.

Jo, třeba tohle jo. Ale

Jo, třeba tohle jo. Ale podstata je v tom, že se veřejnost nakrmí blbostma, marginalitama s odvrátí se pozornost od důležitých věcí. Třeba to kouření - najednou přijdou s tak převráceným návrhem protikuřáckýho zákona, že nemůže projít. Zároveň to je na veřejnosti velký humbuk a nikdo si nevšimne něčeho opravdu důležitého. Politici to používají dost často.

Přesně tak, na

Přesně tak, na protiradarové akci mi fakt vaděj hladovkáři, takto vydírat lidi místo uspořádání kvalitní debaty. Paroubek na ně smutně kouká, kamera zabírá jeho výraz, před volbami se to hodí. Amíci nám také pomohli za války, je to opravdu těžký problém, i dobro se musí oplácet, jenže ta spirála zbrojení mi vadí. Jeden den zbrojení by zaplatil očkování pro děti v celé Africe.

Otázkou je, jestli by se to obešlo bez humbuku...

Na kauze radaru mi nejvíc vadí, že se politici chovají, jakože lidi nevědí co mají chtít, protože jsou moc hloupý. Protiradarovou kampaň imho platí rusové, aby si mohli dělat co chtějí a nikdo jim neviděl pod prsty. Což je asi taky důvod, proč nechtěli vstoupit do NATO - aby se jim po základnách nešpacírovali cizí vojáci... Jestli má Chomsky pravdu, že to není zbraň obranná ale útočná, tak to fakt nevim - obrana je pořád aspoň desetkrát dražší než útok, páč zaměřit něco co se nehýbe vůbec (město) je mnohem lehčí než zaměřit něco co se hýbe fakt rychle (nadzvuková raketa) - ale "dozbrojit" existující základnu podle mě není problém... Takže ve finále stejně nevim, co s tím dělat - když neexistuje dialog ohledně obrany, kde mám vzít jistotu, že mi ve finále neoznámí, že jsme ve válce a že jsme si "pro jistotu" začali sami? A abych se dostala k jádru pudla: "veřejnost" možná skutečně neví co je správný a co ne...

Asi tak. Na nenasili.cz se

Asi tak. Na nenasili.cz se teda píše, že zpráva, že je to placený z Ruska nebyla pravdivá, nicméně i tak jsou u za tím spíš ostře levicově vyhraněný lidi. Ovšem nepřiznávají to nahlas, protože by jim to trochu vzalo vítr z plachet. Paroubek a jeho strana se zachovává patřičně slizce, protože on s Američanama za svojí vlády o radaru tajně jednal, respektive tuhle situaci předjednával, teď když vidí, že si hlasy nahrabe takhle, tak změnil směr. Jo, Lamie, chybí tu platforma věcnýho a argumentovanýho dialogu k tématu základen a můžou za to obě strany. Ovšem u vlády je to větší průšvih, protože odpůrci mluví sami za sebe a je na nich, jakou zvolí strategii, to vláda by měla jednat slušně a otevřeně, a to nedělá. Ach jo, bude tu jednou vládnout někdo normální? Neměli bychom se třeba vzdát suverenity a nechat se připojit k Británii nebo Švédsku? Ve středověku se to tak dělalo... a my sme přece na tyhle tradice tolik hrdí!

normální vládu

už bohužel máme.. jsou v ní normální vystrašený, upachtěný týpci, který dělaj všechno možný, aby byli zadobře hlavně sami se sebou :-))))

Se obávám, že nejsou

Se obávám, že nejsou jenom vystrašený, páč kdyby se báli toho, čeho by měli, chovali by se alespoň normálně morálně. Ze všeho nejvíc se asi bojí o prachy a imunitu.

Jo, podle mýho do těhle

Jo, podle mýho do těhle věcí veřejnost nemůže ani náhodou vidět. Média si můžou napsat co chtěj a my si pak utváříme fiktivní představu o světě. V tomhle jsem vážně pesimista. Lidi do toho nevidí a politici si honí ego.....ale hladovku bych nedržela. Jeden z těch dvou týpků vypadal na fakt na umření, ale pochybuju, že by to dovedl až do hrobu.