Klaus, Václav

Přenáším debatu o Klausovi sem, myslím, že je to lepší.

Mářa:
Stydíte se za svého presidenta? Kupte si medvídka mývala!
Happening proti politice Václava Klause! 17.7., Hradčanské náměstí, více na: uzdost.cz .

Bára Štádlerová:
Ad happening: Předpokládám, že když mu děláš reklamu, asi s ním souhlasíš. Moc by mě zajímalo, jakým způsobem Klaus vyjadřuje neúctu k ústavním zvyklostem? Dále: odpor k evropské integraci je zcela legitimní postoj. Ne každý je okamžitě rozjuchaný, když má přijít na otázku zapojení našeho státu do mezinárodní organizace a tím pádem na oslabení jeho SUVERENITY. Zajímalo by mě, jak třeba ty můžeš vědět, zda se naše zapojení do určité organizace jednou nestane v důsledku spíše škodlivým? Proč by tu neměl být člověk, který by na to neměl poukázat?
Konečně: názor prezidenta na oteplování, který se slučuje i s názorem některých (podotýkám některých) vědců, je zatím zcela správný. Teorie globálního oteplování je teorií proto, že nebyla dokonale potvrzena. Stejně jako například evoluce. Chtěj nechtěj jde stále pouze o hypotézy.

Názory, které naznačují, že vše nemusí být jen tak, jak to vidí masy, považuji s rolí prezidenta zcela slučitelné - ba dokonce to je jeden z úkolů prezidenta jakožto ústavního státního orgánu :-)Nazývat jeho názory extremistickými je trochu směšné - v čem jsou etxrémní? Že jsou trochu jiné, než má většinová společnost? Co trocha tolerance a otevřenosti k lidem, kteří nejdou s hlavou svěšenou ve stádě?:-)Nikomu nebráním vyjádřit jeho názor, nicméně stejně tak bych prosila, aby měl právo na svůj názor i prezident.
PS četl si lisabonskou smlouvu? Já ano

* Irsko: Ratifikace zamítnuta referendem 12.6.2008.
* Německo: Spolkový prezident nepodepsal ratifikační listinu, více než 50 poslanců spolkového sněmu podalo k ústavnímu soudu žalobu pro údajnou neústavnost Lisabonské smlouvy.
* Polsko: Prezident nepodepsal ratifikační listinu, vyjednána nadřazenost domácího práva nad Listinou základních práv EU.
* novoline online spielen

Mářa:
Báro, pohádáme se někde jinde, jo? Pro teď tu toho pro dobro všech ostatních nechme. Zároveň se omlouvám za překlep, happening bude 17.6.

Bára:
Tak za A. se nehádám, říkám názor (ani na tebe neútočím)
za B. pokud vyjádříš svůj názor na (mohu snad říci) akademické půdě, mám snad právo (a dokonce je to asi vhodné) poukázat na druhou stránku věci. To především proto, že jsou zde lidé, kteří neví, proč a jak vypadá lisabonská smlouva, proč ji nejen náš prezident odmítá a proč je i v jejich zájmu ji možná odmítnout.
C. samozřejmě na moje podněty a otázky reagovat nemusíš. Ale byla by to, řekla bych, zajímavá diskuze, pokud máš argumenty

Zorka:
Báro,
moc doporučuju rozhovor s V. Klokočkou (bývalý ústavní soudce) o Klausovi (a proč by měl odstoupit:)), který vyšel v posledním respektu

Mářa:
Ok, ale já jsem sem umístil anonci na akci pořádanou jedním občanským sdružením. Nechtěl jsem v tomto prostoru takovouhle debatu (tohle je "nástěnka", ne diskusní blog), takže myslím, že se trochu míjíme.

Bára:
No tak když tu byl prostor pro reklamu na určitou, politicky zaměřenou akci, tak snad by tu mohl být prostor i pro vyjádření názoru na ni :-) Samozřejmě respektuju, že se k tomu nechceš vyjádřit.
Zorka: já jsem ten názor četla :-) Není v něm ani jeden fakt, který by podporoval tvrzení, že Klaus nerespektuje ústavu. Navíc je třeba vzít v úvahu, že Klokočka přišel o teplé místečko výborně placeného ústavního soudce. To možná zamrzí :-) Jinak argumenty pana Klokočka typu "Klaus se chová podivně" mi nepřijdou příliš věcné. A taky - v ústavě ani zákonech není, že by se prezident nemohl chovat tak, aby to nepřišlo bývalému soudci divné :-D Je tam to, že prezident má ctít zákony.

Tedy jsme se sem přesunuli

Tedy jsme se sem přesunuli za nějakým dalším účelem? Chceš si pohovořit třeba o lisabonské smlouvě či teorii oteplování?:-)

Ahoj, měl jsem pocit, že

Ahoj, měl jsem pocit, že chceš diskutovat, tak myslím, že tady je pro to prostor. Protože jinak se o tom neustále roztáčí diskuse na nástěnce Spolužáků, kde to nemá co dělat. Přijde mi, že se na ni možná nedíváš příliš často, když píšeš, že se tam objeví něco asi tak jednou za týden. Myslím, že to bylo zrovna 1.6., kdy se během jednoho dne popsala celá stránka nástěnky. Tedy když tam koukáš tak sporadicky, pak také chápu, žes nepochopila zcela správně smysl té nástěnky.

A ke Klausovi... Myslíš, že jsi opravdu otevřená opačným názorům, nebo jsi jenom chtěla vychrlit seznam svých tezí? Jestliže a) je správně, pak jsem oprvdu rád a má cenu tu pokračovat a vzájemně se obohacovat. Jinak by to bylo myslím jen ztrátou času a ukájením našeho grafomanství.
Tož to zvaž a můžeme se do toho pustit. A já se do toho pustím v pátek, protože do té doby budu mimo internet. Takže zatím ahoj!

Tak já dosud nevěděla,

Tak já dosud nevěděla, jaké typy příspěvků mají co dělat na nástěnce a jaké nemají :-)Tedy, máš pravdu, že jsem asi smysl nástěnky nepobrala, neboť (moje chyba) jsem si zvykla, že na jiných školách se na ni prezentují i všeobecné názory.

Nicméně máš pravdu, že místa je tam málo na rozsáhlejší debatu (ke které tímto zvu ostatní spolužáky!) Co se týče mé návštěvnosti na spolužácích, tu komentovat nebudu, nemám pocit, že by se čehokoliv relevantně týkala.

Co se týče názorů, jsem otevřená všem :-) Byť to mohlo vyznít tak, že mám s Klausem totožné názory, není tomu tak. Napadla jsem jen opravdu velice neseriozní a nevěcný odkaz, který místo konstruktivní kritiky použil smršť útoků proti osobě prezidenta.

Dále bych byla ráda, aby se debata vyvíjela v duchu výměny názorů a nepovažoval ji nikdo za osobní útok proti nikomu:-)
Jediný můj osobní komentář se týkal skutečnosti, zda jsi lisabonskou smlouvu četl. Což bych tedy stále ráda věděla.

Jinak mám zítra (vlastně už dnes) zkoušku, takže jsem do pátku do večera taky pryč.

Pěkný večer,

Bára

zbytek

Níže máte odcitovaný zbytek a z nástěnky to mažu, včetně tvého příspěvku Máro, zbytečně to likviduje nástěnku, kde se momentálně předávaj informace o zkouškách, což pro mě osobně je mnohem důležitější(a předpokládám, že nejen pro mě), než co jste tam splodili...A jinak i na spolužácích je diskuze, takže příště směřujte diskutování rovnou sem a nebo tam...
K diskuzi o frekvenci příspěvků - na 6. straně je poslední příspěvek datován 20.5., takže tak. Starší příspěvky se automaticky odmazávají.

Mára: Báro děkuju za mohutnou propagaci mé pozvánky, myslím ale, že dál bude lepší, když se tato debata přesune sem: http://studium.propsychology.cz/klaus-vaclav

Bára: Není zač

Klára: Bára: Nemám ráda Klause ani EU, nevadí mi, když sem někdo dá odkaz na akci, kdo tam bude chtít jít ten půjde kdo ne, toho jedna zmínka na spolužácích nezabije. Co se týče "tapetování" celé nástěnky reakcemi na něco co sem v podstatě nikdo nenapsal je už něco jiného. Mářa má pravdu, diskutovat se dá jinde.

Bára: Mně taky nevadí, když si sem dá někdo nějakou pozvánku na politicky zaměřenou akci :-) Předpokládám, že pak je ale dovoleno zareagovat :-) Taktéž politicky.

Jinak, s dovolením, tři příspěvky naráz nepovažuji za tapetování. Stejně se tu objeví tak jeden příspěvek týdně

Daniela: ale tak přátelé, hlevně ne politiku...!!